5 פעילויות גיבוש מומלצות לנוער בצפון

צפון הארץ הוא האזור המועדף לטיולים, לימי כיף ולפעילויות גיבוש. שמורות טבע רבות, חוף ים, שפע של אתרי מורשת, שכיות חמדה של נוף, אוצרות תרבותיים ואינסוף אטרקציות ואפשרויות לפעילויות מגבשות ומרגשות – כל אלה הם רק חלק מהמאפיינים שמושכים מבקרים כה רבים לחבל הארץ הצפוני, החובק את הגליל וחלק ממישור החוף. אם אתם מפיקים פעילויות גיבוש לנוער באזור הצפון, כבר בחרתם נכון. באזור ישנן לא מעט אטרקציות המתאימות במיוחד לנערים ולנערות. מבין כל האטרקציות הללו יש חמש אטרקציות בולטות בייחודן שמתאימות במיוחד לפעילות גיבוש לנוער.

 

שיקולינו תחילה

 

בטרם נפרט את האטרקציות הצפוניות שבהן הכי מומלץ (לפחות בעינינו) לקיים פעילויות גיבוש לנוער, נפרט את השיקולים שהנחו אותנו בבחירתן. הצלחתן של פעילויות גיבוש לנוער תלויה במספר תנאים: על הפעילות ליצור עניין, לשבור שגרה, לאפשר הרבה תנועה והשתוללות, להעניק ערך מוסף, לתת תחושה של חופש ומרחב, לאפשר אינטראקציה בין כולם וגם לרכז תחת עיניכם הפקוחות את כל המשתתפים, רצוי בחלל אחד. אז אילו אטרקציות יאפשרו הגשמה של כל המטרות ואילו מאתרי הבילוי בצפון עונים על כל הפרמטרים?

 

שיט קייאקים

 

שיט קייאקים בירדן יכול להיות פעילות גיבוש נהדרת. בחירה זו תאפשר הנאה, צבירת חוויות וגם ערך מוסף בזכות הצורך בעבודת צוות ובשיתוף פעולה לשם השטת הקייאק. ניתן להעשיר את הפעילות ולהעניק לה משמעויות נוספות באמצעות יצירת תחרות כלשהי, יצירת כתב חידה הקשור לאזור, משימות לזמן השיט או בסמוך לו ועוד.

 

פארק הטרמפולינות iJump

 

פארק טרמפולינות רחב ממדים עם טרמפולינות מכל הסוגים, לרבות משטחים ואביזרים למשחקי כדור. פעילויות גיבוש לנוער בפארק הטרמפולינות iJump מאד פופולריות בשל היתרונות הרבים של הפארק. ראשית, בני נוער עפים על זה – תרתי משמע – ומאד אוהבים את הפעילות שהפארק מאפשר. שנית, בפארק הטרמפולינות יש מרחב, יש עניין, אף אחד אינו משתעמם, הפעילות מתאימה לכולם והיא מאפשרת לבני הנוער להוציא אנרגיה ולפרוק מתחים. פארק הטרמפולינות מהווה מרחב מוגן שבו ניתן לפקח על כולם, כשהמרחב מאפשר יצירת אינטראקציה ומשחק משותף. ניתן לרתום את האביזרים ואת מערכת השמע בפארק כדי ליזום פעילויות חברתיות שיעניקו לפעילות הגיבוש ערך מוסף.

 

חוות מונפרטינו

 

חוות מונפרטינו היא חווה גדולה, מוריקה ויפה בלב פארק גורן, על גדות נחל כזיב ומול מבצר מונפור, המציעה מגוון רחב של פעילויות ושפע של אטרקציות. בחווה תוכלו לקיים מגוון פעילויות גיבוש לנוער, בין אם תשמשו באטרקציות ובתכנים המוצעים לאורחי החווה ובין אם רק תרתמו את חללי האירוח וההתכנסות לשם קיום כל פעילות שתתכננו. כך או כך, תיהנו ממגוון היתרונות של המקום, שממנו ניתן גם לצאת למסלול טיול מרתק בטבע.

 

פעילות אקסטרים

 

עוד פעילות גיבוש אפשרית לנוער בצפון היא פעילות אקסטרים. ישנן פעילויות אקסטרים רבות שיכולות לשמש כפלטפורמה לפעילויות גיבוש לנוער, כשיש דרגות משתנות של “אקסטרים”, החל מאקסטרים “רך” הכולל רכיבה על סוסים, טיול טרקטורונים או טיול ג’יפים; דרך אקסטרים בינוני, הכולל שיט או ביקור בצוק מנרה וגלישה במגלשת ההרים; וכלה בפעילות “אמיצה” כגון רחפנים, צניחה חופשית או דאייה על חוף הים.

 

טיול בטבע

 

פעילויות גיבוש לנוער בצפון יכולות להיערך גם באחת משמורות הטבע הרבות המעטרות את חבל הארץ המרתק הזה. פעילות זו תכלול מסלול טיול ופעילות שטח מרתקת יזומה שתעוצב באופן שיתרום לגיבוש המשתתפים.
לסיכום, ישנם לא מעט מקומות בילוי לילדים ונוער המעניקים תחושה מיוחדת ומגבשת,- מחוץ לבית, בטבע וביחד. זה כל הקסם.