איך כדאי להתלבש כשקופצים על טרמפולינה

קפיצה על טרמפולינה אינה רק שעה של משחק והנאה, אלא גם דרך מצוינת לאימון גופני לא רק עבור ילדים ובני נוער, אלא גם עבור מבוגרים וקשישים. הקפיצה בטרמפולינה מחזקת את שרירי הרגליים ואת שרירי הליבה, מומלצת למי שצריך לרדת במשקל, משפרת סיבולת לב ריאה, קואורדינציה והתמצאות במרחב, וכמובן משפרת את מצב הרוח. עבור הקופצים בכל הגילאים, כמה עצות כיצד תתלבשו על מנת לוודא שהקפיצה תהיה נוחה ומהנה.

 

תכשיטים

מאז ומעולם בני האדם נוהגים לענוד תכשיטים מסוגים שונים, לתכשיטים ערך רגשי, והם מסייעים לנו לחוש בעלי ערך ומיוחדים, ולבטא את העדפותינו האסתטיות. לעתים לתכשיט יש ערך סנטימנטלי משמעותי, לפעמים יש לו ערך דתי, ולפעמים הוא נחשב בעיני העונד אותו לקמע, המגן עליו מצרות שונות. למרות זאת, ומבלי להוריד בערכם של התכשיטים, עדיף להימנע מעודף תכשיטים כאשר אתם קופצים על טרמפולינה. אם אתם בכל זאת קופצים עם עדיים, הימנעו משרשראות כבדות, טבעות גדולות, ועגילים ארוכים, כיוון שאלו יכולים להכביד עליכם במיוחד, ולהטריד אתכם בשעת הקפיצה. כמו כן, למען בטיחותכם, הסירו משקפיים וצמידים לפני הקפיצה.

 

בשבח היחפנות

על הטרמפולינה נעים לקפוץ ברגליים יחפות, כיוון שלא מדובר בהליכה על משטחי אספלט, אבנים, או כל מדרך שאינו נעים לכף הרגל. הקפיצה מהנה ונעימה, ומגע הטרמפולינה מיטיב גם עם כפות הרגליים. אנו רגילים לסגור את כפות רגלינו במנעלים שונים, ולמעשה תנועה במרחב ברגליים יחפות היא חוויה מרעננת עבור הגוף כולו.

 

נעלי ספורט

אם היחפנות לא מדברת אליכם, ואתם רוצים לקפוץ עם נעליים, עשו זאת עם נעלי ספורט איכותיות מתאימות. עדיף שיהיו אלו נעליים קלות וגמישות, שיאפשרו לכף הרגל לנוע בקלילות, בנוחות, ובחופשיות כגון נעלי אנדר ארמור או נייק.

 

רוכסנים

עדיף להימנע מסווטשירטים למיניהם בעלי רוכסנים וכובעים, בעת הקפיצה על טרמפולינה. אם קשה לכם להיפרד מהסווטשירט, הקפידו לרכוס את הרוכסן עד סופו. כך תחסכו מעצמכם מפגש חזיתי לא נעים של לחי, שפה, או עין עם ריצ’רץ’ מתנפנף.

 

בגדים נוחים לתנועה

למרות שניתן לקפוץ על טרמפולינה בכל בגד, כדאי ללבוש בגדים נוחים לתנועה, שאינם הדוקים או לוחצים, עדיף מכנסיים מבד רך, פוטר, כותנה, או לייקרה. בגדים פשוטים, או בגדי ספורט, כאלו שיאפשרו לכם לנוע בחופשיות מרבית.

 

קפיצה מהנה בלבוש הולם

כפי שנאמר, קפיצה על טרמפולינה היא חוויה מהנה במיוחד, ובנוסף לכך, מדובר בפעילות ספורטיבית שיש בה יתרונות רבים עבור כל הגילאים. קפיצה מפוקחת, בלבוש מתאים היא פעילות מהנה, מפתחת, ובטוחה, ומומלצת לכל גיל. למרות זאת, אם אתם סובלים מבעיה בריאותית, בייחוד כזו הקשורה לעמוד השדרה, למפרקים, ולעצמות, התייעצו עם מדריך תנועה, מאמן כושר, או מומחה אחר בתחום פעילות גופנית ופיזיולוגיה, לפני שאתם מתחילים לקפוץ, וקבלו הנחיות מדויקות. קפיצה מהנה ובריאה לכולם.